Büyük Aşk – Coco Chanel & Igor Stravinsky İzle
 

6 Yorum Yapıldı

turkce-dublaj
 IMDB Puanı : 6.4/10 

35235003febdmuku

Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi : 16 Ekim 2009
Yönetmen : Jan Kounen
Senaryo : Chris Greenhalgh
Görüntü Yönetmeni : David Ungaro
Müzik : Gabriel YaredYapım : 2009, Fransa , 120 dk.
Oyuncular Mads Mikkelsen (Igor Stravinsky) , Anna Mouglalis (Coco Chanel) , Anatole Taubman (Arthur Boy Capel) , Natacha Lindinger , Yelena Morozova (Catherine Stravinsky)
KONU Paris, 1913. Coco Chanel zengin ve yakışıklı Boy Capel’a aşıktır. Rus kompozitör Igor Stravinsky’ın The Rite of Spring’i (bale) sahnelenmek üzeredir. Igor’un ses uyumsuzluğundaki devrimci hareketi Coco’nun radikal fikirleriyle uyum içindedir. Coco kadının modasını demokratikleştirmek istiyordur, Igor’sa müziğin anlamını yeniden tanımlamak istiyordur. The Rite of Sipring’in ilk performansında Coco’nun şık beyaz elbisesi dedikodularla birlikte dikkatleri çekmiştir. Gösteri de müzik ve bale çok modern, çok yabancı olduğu gerekçesiyle eleştirilmiş ve gösteri esnasında tartışmalar yaşanmıştır. Coco bu gösteriden oldukça etkilenmişse de Igor bu eleştirilerin kötü etkisini bir türlü üzerinden atamaz.

1920 yılına gelindiğinde, Coco oldukça başarı kazanmıştır; fakat Boy’un araba kazasında ölmesinden sonra aşk acısı çekiyordur. Igor, Rus İhtilali’nden sonra, Paris’te beş kuruşsuz sürgün hayatı sürüyordur. Coco, Igor’ra Ballet Russes’un (modern bale topluluğu) kurucusu olan Sergey Diaghilev tarafından tanıştırılır.

Coco Igor’u tüberküloz hastası karısı ve dört çocuğuyla evinde kalmaları için davet eder. Bu esnada Coco ve Igor’un gizli ilişkisi başlar. Aralarındaki yakınlık yaptıkları iş üzerinde de etkili oluyordur. Igor yeni ve daha liberal müziği üzerine çalışırken, Coco parfümcüsü Ernest Beaux ile ünlü parfüm Chanel No.5 üzerine çalışıyordur…

Jan Kaunen’in yönettiği, Chris Greenhalgh’ın 2002 yılında yazdığı Coco & Igor adlı romanından senaryolaştırılan Coco Chanel & Igor Stravinsky: Büyük Aşk, 2009 Cannes Film Festivali’nin kapanış filmi oldu.

Ok.Ru

Vk.com

Mail.Ru

Mega.Vid

Openload

Netu


.(73%) (9%) (18%)
478 Oy Almış
6 Yorum Var
 1. atakan diyorki : 21 Şubat 2010

  kesinlikle vakit kaybi 15 dakika dayanabildim

 2. anitsa diyorki : 21 Şubat 2010

  cok guzel tsk

 3. neezy diyorki : 23 Şubat 2010

  bu kadar sıkıcı vede kötü bi film izlememiştim cok zamanınız varsa bile izlenmez….

 4. şükriye diyorki : 02 Mart 2010

  bu nasıl bi film…aklımda kalan tek şey andropoza girmiş bir yaşlı kurtun sarkmış poposu…..ve pozisyon teknikleri……

 5. erdinç diyorki : 03 Mart 2010

  ben ce berbat bomboş bir film kim bu na bu kadar puan vermiş anlamadım cok büyük zaman k
  kaybı

 6. vuqar ceferov diyorki : 07 Ocak 2012

  sade

Yorum Yapın